Dr Patrycja Kozieł, w rozmowie prowadzonej przez Sariana Jarosza, porusza zagadnienie dostępu osób migranckich i uchodźczych do służby zdrowia.
Podczas spotkania omówione zostały poniższe zagadnienia:
- dostęp do usług i systemu opieki zdrowotnej w Polsce i porównawczo w krajach UE;
- zrozumienie potrzeb osób migranckich i uchodźczych w zakresie opieki zdrowotnej (m.in. zdrowia psychicznego lub w obliczu COVID-19);
- trudności i wyzwania osób migranckich i uchodźczych na drodze do ochrony zdrowia;
- zadania przedstawicieli i przedstawicielek ochrony zdrowia w budowaniu równego dostępu do systemu ochrony zdrowia;
- rola edukacji międzykulturowej i zdrowotnej (m.in. kursu pierwszej pomocy);
Dodatkowo prezentowane jest narzędzie cyfrowe HealthMi, które aktualnie powstaje w projekcie “HealthMi – Health Care Professional Guidance for Migrants”, finansowanym przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus + KA2 Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk – Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji dorosłych. W ramach projektu powstał m.in. Kodeks Postępowania w zakresie kompetencji zdrowotnych, czyli usystematyzowane wytyczne dla pracowników ochrony zdrowia i socjalnych w celu zwiększenia pomocy dla osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.
Prowadząca: dr Patrycja Kozieł – doktor nauk humanistycznych, afrykanistka i antropolożka, adiunktka w Zakładzie Współczesnych Kultur Azji i Afryki w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN. Trenerka i koordynatorka projektów na rzecz osób migranckich i uchodźczych w Fundacji dla Migrantów Dobry Start im. A.G.Farah (dawniej Fundacji dla Somalii) oraz Fundacji Twiga.
Po ukończeniu wszystkich lekcji, możliwe jest wygenerowanie certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w kursie.
Funkcje kursu
- Wykłady 1
- Quizy 0
- Trwanie 10 tygodni
- Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
- Język Język polski
- Studenci 20
- Certyfikat Tak
- Oceny Tak