To wydarzenie już się odbyło, można obejrzeć je w całości pod linkiem: https://akademia.konsorcjum.org.pl/courses/lokalna-polityka-integracji/lekcje/spotkanie-z-ewa-jagiello-oraz-oksana-kolisnyk-z-towarzystwa-inicjatyw-tworczych-e/
Serdecznie zapraszamy na drugi po wakacjach webinar w Akademii Migracyjnej na temat sytuacji osób starszych z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce oraz reagowania na ich potrzeby. Podczas spotkania Ewa Jagiełło oraz Oksana Kolisnyk z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” omówią kwestię wyzwań, trudności i najważniejszych potrzeb osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa w Polsce. Przedstawią także sposoby odpowiadania na te potrzeby przez lokalne mikrodziałania oraz sposoby adaptacji i włączania tej grupy do społeczności przyjmującej. Omówią także przykłady sprawdzonych działań, które odpowiadają na potrzeby osób migranckich i uchodźczych w wieku starszym.
Oksana Kolisnyk – absolwentka kulturoznawstwa i sztuk społecznych, szkoły trenerek i trenerów grup wsparcia, studentka arteterapii. Na co dzień zaangażowana w projekty społeczno-artystyczne z mniejszościami etnicznymi i osobami migranckimi w Polsce. Od 3 lat działam w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę” przy realizacji projektów społecznych. Obecnie jestem częścią zespołu odpowiedzialnego za pilotowanie modelu integracji osób uchodźczych inspirowanego community sponsorship.
Ewa Jagiełło – dr n. humanistycznych, antropolożka społeczna, badaczka jakościowa, koordynatorka projektów społecznych. Przez wiele lat pracowałam na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie badałam m.in. tożsamość etniczną i migracje na terenie Azji Centralnej. Obecnie działam w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych “ę”, angażując się w projekty społeczne wspierające osoby dojrzałe, również uchodźcze i migranckie. W ramach “Generatora Innowacji. Sieci wsparcia 3” współpracuję również z zespołami innowatorek i innowatorów nad nowatorskimi rozwiązaniami związanymi z długowiecznością i jakością życia osób starszych. Wierzy, że późna dorosłość to czas, kiedy możemy w pełni wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. Dlatego szczególnie bliskie są jej działania promujące aktywność i widoczność osób dojrzałych. Lubi pracować nad projektami związanymi z wolontariatem, partycypacją i twórczym potencjałem osób starszych. Prywatnie ceni małe, codzienne przyjemności – spotkania z przyjaciółmi przy kawie czy spacery z psami po lesie. Dzięki zwierzakom, z nocnego marka stała się rannym ptaszkiem – i zdecydowanie było warto!
Data wydarzenia: 18 września 2024, godzina 16:00, czas trwania: 1 godzina.
Zapraszamy do rejestracji!